צרו קשר
חפש
שירות לקוחות 08-9472378

דק איפאה

(Tabebuia SPP-Lapacho)

עץ האיפאה נכלל בקבוצת העצים הקשים והוא נחשב לאחד העצים העמידים ביותר בעולם. ניתן להתקין את הדק בסמוך לאדמה ומקורות מים ועדיין הוא ישמור על שלמותו לאורך שנים. כמו כן, חוזקו הטבעי אינו מצריך טיפולים תקופתיים מלבד שמן טבעי שמרענן את מראהו, היות שצבעו הטבעי החום אדמדם נוטה להאפיר עם הזמן. דק מאיפאה הוא בחירה מצוינת לאלו שאינם רוצים להשקיע זמן וכסף בתחזוקה שוטפת. הצבע והטקסטורה של העץ מעניקים תחושה מיוחדת של יופי ויוקרה. דק איפאה אמיתי הוא לכל החיים.


 

קצת על איפאה (IPE Tabebuia)

לעץ האיפאה יש כ-100 מינים שונים שגדלים מצפון מקסיקו ודרום פלורידה לצפון ארגנטינה, מקור השם מברזיל.
איפאה נחשב לעץ מאוד מבוקש בתעשיות הרהיטים, ספנות ובניין בגלל עמידותו וחוסנו הגבוהים בפני מזיקים ופגעי מזג האוויר השונים. הוא נפוץ לשימוש כדק בבתים פרטיים, אזורים מסחריים, למשל הטיילת בנמל תל אביב. לאיפאה שמות רבים כמו: איפאה ברזיל, אמאפה, קליפה ועוד. וגם שמות מסחריים שונים המשמשים את החברות המייצאות את העץ מברזיל, כמו: Iron Wood, Lope, Pau ועוד. יש מגוון עצים עם שמות מסחריים שונים המשווקים בעולם והם כוללים מינים דומים שזהים מאוד בתכונותיהם. העץ יכול להגיע לגובה של 140 מטר, נחשב לכבד (אפילו שוקע במים) ויש לו מבנה סיבים צפוף/דחוס מאוד, דרגת החוזק שלו נחשבת לגבוהה ביותר בקרב העצים. בגלל המבנה המיוחד הוא לא צריך לעבור טיפולים כימיים כנגד ריקבון  ומזיקים ולכן נהוג להרכיבו בקרבת מים כגון בריכות שחייה.
בשל חוזקו של העץ מומלץ להשתמש בכלי עבודה ואביזרים המסוגלים להתמודד עם שחיקה גבוהה, ליטוש העץ משאיר טקסטורה חלקה ללא שבבים. כשהעץ מקבל חשיפה ישירה לקרני השמש הוא נוטה להחליף גוון לאדום חום אפור, ליטוש קל ושימון יחזירו לו את המראה המקורי. תכונות האיפאה דומות לעץ תיק מלבד זאת שמחירו של האיפאה נמוך יותר.

דרוג אש: Class A זהה לדירוגים הניתנים לבטון ופלדה   

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
או חייגו: 08-9472378

השארו מעודכנים